Конкурс ім. Василя Сергієнка повертається!

Шановні Друзі!

2017 року громадські діячі та журналісти заснували та провели конкурс журналістських розслідувань імені Василя Сергієнка – відомого черкаського журналіста, героя Небесної сотні, закатованого 2014 року. Одним із завдань, яке стояло перед організаторами – підняти престиж та відомість регіональних розслідувачів. Місцеві журналісти перебувають під шаленим тиском, адже чиновники і корупціонери часто намагаються “закрити роти” неугодним, різноманітними способами, від юридичних позовів, до фізичних погроз, або й, як у випадку Василя Сергієнка – вбивств. Приємно, що участь в конкурсі взяли сотні як регіональних так і загальноукраїнських розслідувань. Серед переможців конкурсу журналісти відомих розслідувальних проектів, таких як “Схеми”, “Наші гроші”, “Слідство.інфо”, видань “Дзеркало тижня”, “Новое Время”.

На жаль, останнім часом новини по розслідуванню вбивства Василя Сергієнка нас шокують! Замість того, щоб знайти і покарати замовника вбивства, суди випустили під домашній арешт, а по суті на волю, кількох ключових підозрюваних-виконавців вбивства. Під шаленим тиском та в небезпеці перебувають свідки по справі та рідня Василя Сергієнка!

Попри те, що в 2018 році нам не вдалося провести конкурс, враховуючи останні новини, хочемо повідомити вам, що після дворічної перерви оргкомітет оголошує старт Другого конкурсу журналістських розслідувань імені героя Небесної сотні Василя Сергієнка. Наш захід вчергове повинен привернути увагу суспільства, правоохоронних органів та судів до справи Василя Сергієнка та інших героїв Небесної сотні.

Найближчим часом ми оголосимо про старт збору робіт та інші деталі конкурсу. А наразі закликаємо журналістську спільноту, учасників та переможців першого конкурсу подавати цікаві ідеї, чи пропозиції по співпраці, щоб ми разом змогли покращити конкурс та гідно вшанувати пам’ять Василя Сергієнка!

Також закликаємо небайдужих відгукнутися та допомогти з фінансовими ресурсами, щоби гідно провести конкурс!